+90 262 642 44 55

Sosyal Medyada Biz}

Gebze Diş Poliklinikleri

Diş, kişilerin birebir iletişimlerinde ilk göze çarpan ve sağlık açısından son derece öneme sahip bölümdür. Beyaz görüntüsünü korumak için onlarca işlem yaparak dişlerin ve diş etlerinin hasar görmesine sebep olarak ilerde başka hastalıkları tehdit edecek şekilde işlemler yapmaktan vazgeçilmelidir. Dış görünüşün önem kazandığı günümüzde yamuk dişlere sahip olan kişileri Gebze diş poliklinikleri arayışına girmesine ve kendileri için de uygun olan uygulamaları yaptırma kararı almalarına yol açmıştır.

Günümüz hastalığı diş çürükleri ve diş eti hastalıkları tedavisi için birçok ilde poliklinik açılmasını sağlamıştır. Diş eti hastalıklarının hayati sonuçlar doğuracağını çoğu kişi bilmediği için dişler için gerekli olan önem verilmemektedir.

Erken teşhis diş ve diş etlerinin tedavisinde de son derece önem arz etmektedir. Gebze dişçi ve diş poliklinikleri arasında İsmail YILMAZ | İSDENT bu polikliniklerin başında gelmektedir.

Gebze Diş Poliklinikleri İle Diş Eti Hastalığına Erken Teşhis

Diş eti hastalıklarının anlaşılması için birçok belirti ortaya çıkmaktadır. Dişlerin fırçalanma esnasında diş etlerinin kanaması, kızarık ve şişmiş diş etleri, dişlerden zamanla uzaklaşan diş etleri, dişlerle arasında oluşan iltihap ve akıntı, dişlerin arasının açılması, ağız kokusunun sürekli hale gelmesi gibi etkiler oluştuğu zaman diş eti hastalığına yakalanmış olduğunuzu anlayabilir en kısa zamanda bir uzman kontrolünden geçmeniz önerilmektedir.

Gebze Diş Poliklinikleri Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırıyor

Gebze bölgesinde diş poliklinikleri’ nin araştırmalarına göre çocukların genel davranışları aile içerisinde gözlemleyerek yapmaları sebebi ile onlara yaptığınız pratiklerin ne işe yaradığı anlatıldığında kolaylıkla diş fırçalamayı birer oyuna dönüştürerek alışkanlıkları arasına kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Sizi ne kadar sıklıkla diş fırçalarken görürse çocuklarınız da o ölçüde diş fırçalamanın önemini kavrayarak daha yolun başında iken sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olabilirler. Ayrıca oyuncaklarının dişlerinin de fırçalanması gerektiği gibi bir oyun yaptığınızda da çocuklar için etkili diş fırçalama alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Dişlerini fırçalayan çocuğunuza minik hediyeler vererek de takdir yöntemi ile alışkanlıklarını pekiştirebilirsiniz.